Zaujímavé anime o zamestnaní

Dobre vieme, že Japonci sú veľkí workoholici. V práci trávia veľa času a aj preto môže byť zaujímavé dozvedieť sa niečo o ich náhľade na pracovný život. Môže to pomôcť otvoriť oči a lepšie sa rozhodnúť pre vlastnú kariéru. Nechaj sa inšpirovať tipmi na anime o pracovnom živote.

Žáner Slice of life je žáner v ktorom sa príbeh sústreďuje na „výrez“ – sekvenciu zo života. Môže, ale aj nemusí obsahovať žiadny pokrok v zápletke a rozvoj postavy. Zvyčajne sa snaží vykresliť každodenný život obyčajných ľudí, niekedy sú v ňom zapojené fantasy, alebo sci-fi prvky. Viacmenej do tohto žánru spadajú aj anime, ktoré sa tématický týkajú zamestnaní. 

Servant×Service (Foto: zerochan.net)

Servant x Service

Prvé anime, ktoré si dnes predstavíme je Servant x Service. Ide o príbeh Lucy, ktorá sa stáva štátnou úradníčkou a zistí, aká náročná je táto pozícia. Navonok sa táto pozícia zdá byť frustrujúca a nepríjemná. Lucy s ďalšími novými zamestnancami sa však snažia objaviť, čo sa skutočne deje v zákulisí. Mal by ich školiť Taishi Ichimiya, ale netuší ako na to, hoci na úrade pracuje už osem rokov. S nekompetentným vyšším kolegom a nepriaznivými konfrontáciami s klientmi, nováčikovia začínajú strácať vieru vo svoje povolanie, ale snažia sa robiť maximum a navzájom sa povzbudzovať.

Tamako Market (Foto: zerochan.net)

Tamako Market

V nákupnej štvrti Usagiyama leží výstredná, ale úzko prepojená komunita podnikateľov. Tamako Kitashirakawa, nemotorné, hoci roztomilé dospievajúce dievča, patrí do rodiny pekárov ryžových koláčikov moči, ktorí vlastnia obchod s názvom Tamaya. Jedného dňa Tamako narazí na hovoriaceho vtáka Dera, ktorý všednosť jej každodenného života rozhodne ozvláštni. Vtáčik sa správa (tragi)komicky a pochádza z kráľovstva z iného sveta. 

New Game! (Foto: zerochan.net)

New Game!

Anime od štúdia Doga Kobo sleduje osud Aoby Suzakaze, ktorá od detstva snívala o tom, že raz bude vymýšľať postavy do počítačových hier. Po škole sa jej podarí zamestnať v Eagle Jump. Veľký projekt na ktorom sa podieľa má názov Fairies Story 3. V dvoch sezónach seriálu sa môžeš lepšie prizrieť na prácu herného štúdia a vychutnať si ako si vývojári preskáču rôznymi problémami – od vytvárania dokonalej postavy až po opravu skrytých chýb.

Great Teacher Onizuka (Foto: zerochan.net)

Great Teacher Onizuka

Anime vzniklo na základe šonen mangy a začalo sa vysielať ešte v roku 1998. Rozpráva príbeh o 22-ročnom chlapcovi s menom Onizuka. Prestal sa stýkať s motorkárskym gangom a venovať sa svojmu koníčku. Rozhodne sa stať učiteľom. Nemá k tomu čestnú motiváciu, chce sa jednoducho zblížiť s dievčatami. Časom ho to však začne baviť a cíti morálnu povinnosť využívať svoje postavenie dobrým spôsobom. Má rád výzvy a preto sa stane učiteľom problémovej triedy. Pritom však nie je zástancom štandardného vzdelávania a svojím žiakom dáva špeciálne životné lekcie.

Aria (Foto: zerochan.net)

Aria the Animation

Aria the Animation je nádherné atmosférické anime o živote na Marse v 24. storočí. Presnejšie povedané, rozpráva príbeh prevádzkovateľa gondoly na Marse. Mesto Neo Venezia je mimozemskou analógiou pozemských Benátok. Akari Mizunashi je prievozníčkou cestujúcich, na gondole ich preváža po kanáloch. Akari je pritom dospievajúce dievča, ktoré sa ešte len učí svojmu remeslu. Dosť kuriózny námet a oplatí sa dať mu šancu.

Poznáš niektoré z týchto anime? Ktoré ťa zaujalo najviac? Pokojne daj vedieť a podeľ sa ak poznáš podobné anime zo žánru.

Zdieľam? :)