Výstava katan z Šinseiki Evangelion zabrala na mnohých

Od 30. augusta do 9. septembra sa v Tokiu konala výstava Evangelion and Japanese Swords Exhibit. Do hlavného mesta Japonska prišla po druhýkrát. Predtým bola v Tokiu inštalovaná v roku 2012 a v roku 2014 zavítala aj do Európy.

Výstava pozostávala z 26 exponátov zbraní, ktoré vytvorili desiatky japonských výrobcov mečov.

Ako zdôrazňovali materiály k exponátom a sprievodca podujatím, cieľom výstavy bolo vzbudiť záujem mladých ľudí o upadajúce umenie japonskej výroby mečov. Veľa priestoru na výstave je venovaných vysvetleniu základného procesu výroby mečov a predstaveniu histórie a miestnych rozdielov medzi tradíciami výroby.

„The Counter Sword“

Originálne návrhy mečov sú inšpirované dizajnom zbraní, ktoré sa objavili v Evangelione. Rôzni tvorcovia mečov predviedli vlastné jedinečné prístupy k remeslu, čo malo za následok pôsobivú rozmanitosť.

Na výstave bolo navyše vystavených 200 umeleckých materiálov z anime a celovečerných filmov Rebuild, vrátane malej vzorky materiálov z pripravovaného filmu Evangelion: 3.0 + 1.0 (Shin Evangelion Gekijō-ban: ||). Väčšina charakterových a scénických návrhov pochádza z prvých 10 minút filmu.

Mohla to byť krásna výstava. Nám nezostáva nič iné ako dúfať, že niekedy zavíta do Európy. Alebo sa odhodláš ísť do Tokia?

Zdroj: soranews24.com

Zdieľam? :)