Vedci pomenovali nový druh živočícha podľa superschopnosti z anime

Aj vedci milujú anime. A to až tak, že niektorí sú podľa neho schopní pomenovať svoje objavy. Pred časom bol v podmorskej jaskyni na japonskom súostroví Mijako objavený nový druh živočícha. Inšpiráciou pre jeho pomenovanie bolo anime JoJo’s Bizarre Adventure (Džodžo no kimjó na bóken).

Vedci Shinta Fujimoto a Katsumi Miyazaki objavili nový druh morského tardigradu (tardigrady sú kmeň zvliekavých špirálovcov. Môžeš si ich predstaviť ako drobné, najviac 1 mm veľké živočíchy s valcovitým telom so štyrmi pármi bradavicovitých parapódií, ktoré majú na konci pazúriky). Pomenovali ho Neostygarctus lovedeluxe.

Lovedeluxe je pochopiteľne narážkou na rovnomennú superschopnosť – kontrola nad vlasmi, ktorá sa objavuje v 4. epizóde JoJo’s Bizarre Adventure. Prečo takýto názov? No, tento živočích vyzerá ako vlasy.

Nie je to prvykrát, čo bolo pomenovanie nového objavu inšpirované anime. V minulosti už bol objavený nový živočích Eoperipatus totoro, asteoridy boli pomenované po známych autoroch Jiro Taniguchi a Moyoco Anno a celá novoobjavená galaxia bola pomenovaná Akira.

Preto ak jedného dňa niečo objavíte, neváhajte sa pri vymýšľaní mena inšpirovať anime :D.

Zdieľam? :)