Ruinuje hazard životy? Recenzia Gyakkyou Burai Kaiji: Ultimate Survivor

Kaiji je pomerne nenápadné a často prehliadané anime. Ani neviem ako som na neho narazil.

Keď som sa ho rozhodol vzhliadnuť a vydržal som úvodné epizódy, pri ktorých som mal zmiešané pocity, bol som nesmierne rád, že som toto anime objavil. Jedná sa totiž o anime ktorého zápletka a logická prepracovanosť je porovnateľná s kultovým Death Note. Podobné anime viem náležite oceniť.

Kaiji je hazardný hráč, ktorý sa dostal do veľkých problémov. Dlhy, ktoré si pri svojom zlozvyku vytvorí, by za normálnych okolností musel splácať asi do konca života. Náhle sa mu naskytla príležitosť prilepšiť si. Ak sa zúčastní nezvyčajných hazardných hier môže získať viac ako by to bolo možné inými cestami.

Rozhodol sa túto príležitosť využiť. Neoľutuje to? Podarí sa mu zahviezdiť a získať veľkú finančnú odmenu?

Kaiji s niektorými ústrednými postavami anime (Foto: zerochan.net)

Anime výborne pracuje s napätím, prekvapeniami, nečakanými dejovými zvratmi. Skrýva a skôr či neskôr aj vysvetľuje perfektné racionálne úvahy a kalkuly hráčov, ktorým ide všetko. Keď to vidíte musíte si povedať, že takéto niečo mám už dlho chýbalo.

Na druhej strane je možné tomuto anime aj mnohé vytknúť. Mne osobne sa zdala byť použitá animácia nesympatická, svojím spôsobom ale charakteru anime aj vcelku pristala. Tvorcovia mohli viac popracovať s charaktermi, ktoré nie sú nejako výrazné a ťažko si k ním vybudovať nejaký vzťah.

Čo je ešte horšie, postavy sú vyslovene iritujúce, respektíve ich vystupovanie lezie na nervy. Sú tak neskutočne hysterické, že niekedy som mal chuť dať im facku. Celé to zhoršuje aj tempo seriálu, ktoré je nevyrovnané a veľmi vynikne to, že niektoré diely sa zdajú byť neprimerane natiahnuté. Tvorcovia to hádam trochu prehnali pri snahe urobiť seriál čo najviac napínavý.

Každopádne, toto anime, má 2 zaujímavé série a okrem toho vznikli aj viaceré hrané filmy. Kaiji je zaujímavý, a ponúka niečo čas som už veľmi dlho hľadal a nenachádzal.

Zaujalo ťa toto anime? Videl si ho? Čo si o ňom myslíš? Neváhaj a dám o tom vedieť!

Zdieľam? :)