Prečo je dobre zahrať si Pokémon GO

Pokémon GO zažil boom v roku 2016 a hoci v súčasnosti už nie je tak populárny, vždy sa nájde pár dôvodov, prečo sa k hre vrátiť. Prinášame Ti 5 benefitov, ktoré Ti hranie hry Pokémon GO dáva. Objasníš si, prečo je dobre zahrať si ho.

Uvedomil/a si si niekedy, čo táto hra hráčom dáva?

Dostaneš sa na slnko

Vďaka hraniu Pokémon GO sa dostaneš von na čerstvý vzduch. Ten ti pomôže k lepšiemu zdraviu, hlavne ak sa budeš pohybovať aspoň pár minút denne na slnku. Budeš vystavený slnečnému žiareniu. Potrebuješ ho, aby si telo vytvorilo vitamín D. Je potrebný na vstrebávanie molekúl nevyhnutných pre život, napríklad na spracovanie vápnika v kostiach.

Foto: pixabay.com

Začneš sa viac hýbať

Je ťažké nájsť tú správnu motiváciu pre pohyb a cvičenie. Keď sa však začneš seriózne venovať Pokémon GO, o motivácii do pohybu nemôže byť ani reči. Získaš extra pohyb navyše. Pri presune po meste, do rôznych zákutí, môžeš prejsť aj niekoľko kilometrov denne a ani to nezbadáš. Pokiaľ nie si na pohyb zvyknutý, tak ťa to unaví. Neskôr sa však isto budeš cítiť dobre. Týmto pohybom robíš veľa pre svoju budúcnosť.

Objavíš kus prírody naookolo teba

Návšteva opustených oblastí, parku, lúk a lesov môže byť príjemnou zmenou oproti našej bežnej rutine. Môžeš spoznať lokality, ktoré si mal vždy pod nosom, no nikdy si ich dôkladne nepoznal. Zvlášť návšteva zelene môže byť veľký benefit. Pomôže to tvojmu zdraviu

Spoznáš iných hráčov

Keďže ťa Pokémon GO vyženie do ulíc, môže to viesť k nečakanej sociálnej interakcii. To znamená, možno sa dáš nečakane s niekým do reči. Zistilo sa, že extroverzia, vedie hráčov k získaniu väčšieho počtu pokémonov, XP a cestovaniu na väčšie vzdialenosti. Introveri sú naopak v hre sú menej úspešní. Výskum teda dospel k záveru – na rozdiel od všeobecného presvedčenia, že videohry škodí rozvoju sociálnych vzťahov, výsledky naznačujú, že aspekty [Pokemon GO] možno využiť na vytvorenie spoločenských príležitostí pre jednotlivcov, ktorí majú so socializáciou problémy. Takže hranie tejto hry ti pomôže aj keď (resp. najviac práve vtedy keď) si introvert.

Foto: pixabay.com

Pohneš mozgom

Podľa vývojára hry, je jej poslaním skúmanie, cvičenie a sociálna interakcia. Hra ťa teda donúti trochu improvizovať a pohnúť mozgom. To je ďalšie plus. Prospeje tvojmu mentálneho výkonu.

Reálne výsledky? Krátky výskum ukázalo, že hranie po dobu 2 mesiacov u tíndežerov zvýšilo sociálnu inteligenciu a mentálny výkon (v podobe zvýšenej koncentrácie).

Niektorí výskumníci považujú hru za tzv. „exergame“ (zložené slovo z ang. „exercise game“). Hra je však v prvom rade o zábave a až potom o nejakom cvičení. Treba to mať na rozume, pri snahe o porozumenie vplyvov hry. Všetky benefity, ktoré v článku spomíname sa odvíjajú od osobnej motivácie. Ak ťa hra nebaví, tak ti nič dobré neprinesie.

Takže, ak si túto hru už niekedy hral/a, alebo ťa táto hra zaujíma, mohol/la by si jej dať znovu šancu.

Zdieľam? :)