Postavy z anime budú kvôli olympiáde vyslané do vesmíru

Japonskí astronauti Soichi Noguchi a Norishige Kanai navštívia Bandai Hobby Center v meste Shizuoka v rámci projektu, ktorý predchádza olympijským hrám Tokio 2020. Ich úlohou bude vyniesť postavy z anime do vesmíru.

V rámci projektu „G-SATELLITE Go to Space“ budú postavy z anime Mobile Suit Gundam vypustené do vesmíru na 11-palcovom mikrosatelite budúcu jar. V olympijskej a paralympijskej histórii sa tak prvýkrát stane, že špeciálne pre hry bude vypustený satelit autonómne obiehajúci Zem.

Počas návštevy továrne si Noguchi a Kanai si s výrobným personálom vymenia názory o výrobnom procese.

Roboti z Mobile Suit Gundam sú asi najobľúbenejší roboti z anime vôbec. Ich výber je pre tvorcov anime poctou a v záujme všetkých je preto kvalitné zhotovenie satelitu. Zámerom je dosiahnuť to pomocou špeciálnych materiálov a farieb, ktoré vydržia drsné prostredie vesmíru.

V továrni sa uskutoční séria skúšok, vrátane vyhodnotenia vibrácií, nárazov a skúšok reprodukujúcich účinky vákua. K astronautom sa pripojí Nobujiro Yamanaka, autor postáv. Očakáva sa, že satelit bude vysielať informačný servis pre športovcov súťažiacich na olympijských a paralympijských hrách v Tokiu.

Toto leto boli Noguchi a Akihiko Hoshide, astronauti Japan Aerospace Exploration Agency, vyhlásení za vesmírnych vyslancov pre Tokio 2020. Budúci rok budú mať za úlohu propagovať štafetový beh s olympijským ohňom a verejne podporovať športovcov z Medzinárodnej vesmírnej stanice.

Zdieľam? :)