Pohybom ku zdraviu, a.k.a. nové anime Ahiru no Sora

Sora Kurumatan je na strednej škole prvý rok. Môže sa zdať, že je namyslený a preceňuje svoje schopnosti. Skupinu piatich násilníkov, ktorí sa ho pokúsia okradnúť bez mihnutia oka výzve na súboj. aby sa pokúsili okradnúť, že proti nim všetkým bude bojovať.

Sora sa však stáva výnimočným hlavne keď vstúpi na basketbalové ihrisko. Napriek svojmu nízkemu vzrastu je veľmi talentovaným a šikovným hráčom. Motiváciu do hry mu dodávajú hráčske tenisky, ktoré má od svojej mamy a tiež sľub, ktorý jej dal. Sora hrá za školský tím a vďaka skillom sa mu darí, ale problémom sú znovu chalani, ktorí sa infiltrujú do klubu. Pre nich je zaujímavejšie vyrábanie problémov a konfliktov. Ako sa situácia v klube vyvíjať? Pomôže odhodlanie a láska k basketu všetky problémy prekonať?

Ahiru no Sora je vychádza z mangy, ktorá vychádza od roku 2004. Teraz bude stvárnene aj ako anime.

Prvá epizóda mala premiéru 2. októbra. Nachystaných epizód je množstvo, takže ak budeš mať chuť na športovo ladené anime, vieš po čom môžeš siahnúť. 🙂 Nabudúce si predstavíme ďalšie anime, ktoré práve štartuje, no ak by si chcel nejaké osvedčené tituly, môžeš sa inšpirovať tu.

Foto: zerochan.net
Zdieľam? :)