Najlepšie anime na Netflixe

Foto: unsplash.com

Netflix konečne začína mať seriózny prístup k anime. Licenčná stratégia pre streamingové služby bola v posledných rokoch nespoľahlivá. K dispozícii boli len populárne tituly ako Attack on Titan a One-Punch Man, zatiaľ čo mnoho ďalších zaujímavých anime sérií chaoticky pribúdali, alebo boli odtraňované. Našťastie sa situácia zmenila a preto možno o Netflixe uvažovať ako o alternatívnom zdroji tvojho obľúbeného anime.

Predstavme si najprv niekoľko zaujímavých anime,  ktoré by si tam stále mal nájsť:

Fairy Tail

Ústredným hrdinom tohto fantasy anime je mladá čarodejníčka Lucy, ktorá je prekliatia čarovným kúzlom. Po tom čo sa dostane na čierny trh, zachráni ju neslávny cech Fairy Tail. Keď Lucy ponúknu miesto v ich organizácii, dobrovoľne sa pripojí a pomáha rôznym členom s nebezpečnými misiami roztrúsenými po celej fantasy krajine. Anime je plné rozmanitých postáv, skvelej akcie a zábavných momentov. Na Netflixe je žiaľ zatiaľ iba prvá sezóna.

Soul Eater

Príbeh Soul Eater je zasadený do sveta, v ktorom sa niektorí ľudia môžu transformovať na zbrane a iní ich ovládajú k zabíjaniu démonických bytostí známych ako Kishin. Skupina výnimočných študentov a ich učiteľov, ktorí sa snažia zachrániť svoj svet pred blížiacou sa skazou. Aj keď to znie dosť pochmúrne, divák by nemal prepadnúť pesimizmu. Soul Eater je však dosť podivné anime.

Je tomu tak aj vďaka skvelým návrhom postáv. Spojte si to s fantastickými akčnými scénami a získajte jednu z najobľúbenejších anime všetkých čias.

Aggretsuko

Retsuko je zúrivá červená panda. Niekto by ju možno podľa vzhľadu považoval za milú, ale témy ktoré anime rieši moc milé nie sú. Retsuko sa cíti ako kancelárska krysa a frustrácie vyplývajúce zo sexizmu a iného zlého zaobchádzania na pracovisku si kompenzuje prostredníctvom karaoke. Baví ju hlavne death metal. Ale aj s takými vážnymi témami dokáže Aggretsuko tieto témy aj naďalej sprístupniť vďaka vynikajúcemu písaniu a zábavnému písaniu postáv.

Foto: unsplash.com

Zoznam je dlhší…

Na Netflixe aktuálne nájdeš aj známe tituly ako:

Death Note

Yu-Gi-Oh!

Fullmetal Alchemist

Neon Genesis Evangelion

One-Punch Man

Samurai 7

Cardcaptor Sakura

Higurashi no Naku Koro ni

Toaru Majutsu no Index

Toaru Kagaku no Railgun

Gekijouban Toaru Majutsu no Index

Kengan Ashura

Cannon Buster

Tak čo? Máš predplatený Netflix? Uvažoval si o tom? Pozrieš si na ňom nejaké anime?

Zdieľam? :)