Anime spoločnosti: Madhouse

Madhouse Inc. je japonské animačné štúdio založené v roku 1972 bývalými animátormi spoločnosti Mushi Pro, – Masao Maruyama, Osamu Dezaki, Rintaro a Yoshiaki Kawajiri.

Vytvorilo viacero úspešných anime ako napríklad Wicked City, Ninja Scroll, Perfect Blue, Vampire Hunter D: Bloodlust, Trigun, Di Gi Charat, Black Lagoon, Death Note, No Game No Life, Paprika, Wolf Children a One-Punch Man (prvá séria).

V spoločnosti sa zameriavajú na filmy, OVA a anime s málo epizódami (len málo z nich má viac ako 40 epizód). Čo je ešte zaujímavé, v týchto anime nájdete len málo akčných scén.

Logo spoločnosti

Aké je anime od nich?

Animácia ktorú nájdeš v seriáloch od tohto štúdia sa vyznačuje vysokou kvalitou. Hoci má samotná spoločnosť len cca. 70 zamestnancov, má nad sebou veľkú televíziu Nippon TV (ktorá je jej hlavným akcionárom), tiež subsidiaritu, ktorá sa zaoberá počitačovou grafikou (Madbox Co.) a tiež spolupracujú aj s kórejským štúdiom, od ktorého pochádza veľa dodaných prác.

Madhouse získal za svoje diela viacero ocenené. 2x vyhral Japan Academy Prizes, 4x hlavnú cenu na Japan Media Arts Festival, 2x Gertie Awards, 6x Film Awards, 2x Tokyo Anime Awards za animáciu roka a 5x Animation Kobe Feature Film Awards..

Makať v takomto štúdiu napriek všetkému asi nie je sranda. V médiach sa ocitla správa o sťažnosti produkčného asistenta spoločností, ktorí tvrdí, že odpracoval 393 hodín v mesiaci a žiada o zaplatenie nadčasov.

Všimli ste si niekedy predtým Madhouse? Čo si myslíte o ich anime?

Zdieľam? :)