Fanúšikovia Ality sa dožadujú sequelu

Nedávne odovzdávanie Oscarov potešilo priaznivcov popkultúry, fanúšikov anime a mangy zaujímalo skôr okrajovo, napriek tomu sa počas tejto udalosti udialo niečo zaujímavé aj pre nich. Došlo k netradičnému vyjadreniu podpory filmu Alita: Bojový anjel.

Webový magazín Screen Rant informoval, že fanúšikovia filmu Alita: Bojový anjel sa vyzbierali na prenájom lietadla, ktoré prelietalo s transparentmi s nápismi #AlitaSequel a #AlitaArmy nad Los Angeles. K preletu došlo počas odovzdávania Oscarov (alebo ak chcete – 92. ročník Udeľovania Cien Akadémie), ktoré sa odohralo 9. februára.

Foto: zerochan.net

K udalosti sa prihlásila fan stránka Alita Army. 13. januára sa autori v blogu priznali, že pre túto príležitosť objednali spomínané banery s hashtagmi a lietadlo. Financované boli fundraisingom medzi fanúšikmi (použitá bola platforma GoFundMe). V kampani bolo vyzbieraných až 9000$ . Kampaň však pokračuje až do 19. februára. Prelet lietadla stal 1810$. Zvyšné finančné prostriedky poputujú spoločnosti Open Bionics, ktorá vyvíja protetické končatiny vyrábané 3D tlačou.

Pomôže táto iniciatíva k tomu, aby tvorcovia pokračovali v natáčaní? Bude sequel?

Foto: zerochan.net

V decembri 2019 producent Jon Landau pre CinemaBlend povedal, že je dôležité, aby fanúšikovia dávali najavo ako veľmi by chceli pokračovanie a vyjadril nádej, že jedného dňa sa k vysnenému pokračovaniu skutočne prepracujú. Landau tiež dodal, že scenárista James Cameron má 2 rôzne vízie toho, aké by mohlo byť prípadné pokračovanie Ality.

Film mal premiéru vo februári 2019 a zarobili celosvetovo 400 miliónov dolárov. Ani táto štatistika však filmový titul automaticky nepredurčuje na sequel inšpirovaný mangou (Film vychádza z mangy od japonského umelca Yukita Kishira. Pod názvom Gunnm bola v 90. rokoch vydaná celá séria a tá sa v roku 1993 dočkala adaptácie v podobe OVA filmu Bojový anjel.). O réžiu filmu sa postaral Roberto Rodriguez a rola Ality perfektne sadla Rose Salazar.

Ako sa páčil film vám? Chceli by ste pokračovanie?

[Ak ťa Alita moc nenadchla, vyhýbaš sa blockbusterom a Hollywoodu či Netflixu kaziacemu adaptácie mangy, utvrď sa v tom, prečo radšej sledovať anime.]

 

Zdieľam? :)