Anime spoločnosti: Mushi Production

Je to japonské animačné štúdio, ktoré má sídlo v tokijskej štvrti Nerima. Spoločnosť založil slávny tvorca mangy a anime, Osamu Tezuka. Pokračujeme v seriály o anime spoločnostiach a dnes si povieme viac o ďalšom skúsenom štúdiu.

Medzi rokmi 1962 až 1968 štúdio ho osobne viedol Osamu Tezuka.

V roku 1973 štúdio zbankrotovalo. Od roku 1977 jeho produkcia ožila a odvtedy funguje štúdio dodnes. Odchodom umelcov zo štúdia vznikli iné spoločnosti ako Madhouse (rok 1972) a Kyoto animatio (1981).

Štúdio je známe tým, že produkuje tak komerčné série ako Astro Boy, ako aj hlboko nekompromisné avantgardné diela ako Belladonna of Sadness.

Čo sa týka osobitého štýlu štúdia, to je dosť ovplyvnené tvorbou Tezuju. Ten vymyslel osobitý štýl japonskej animácie spolu s typickými „veľkými očami“ (:D)“ [43]. Je známe, že inšpiráciu pritom čerpal zo západných animovaných filmov tej doby, ako sú Betty Boop, Mickey Mouse a ďalšie filmy od Disneyho. A skutočne sa tie staršie anime podobajú na americké ropzrávky. 

Štúdio má na svedomí anime ako Astro Boy, Gokū no Daibōken, Princess Knight, Kimba the White Lion, Dororo a Ashita no Joe.

Pozri si galériu niektorých známych anime od Mushi:

astro boy !!!
Ribbon no Kishi

Zdroj foto: zerochan.net

Zdieľam? :)